Festivaly

Pražské filmové léto 2016

01. 07. 2016 — 31. 08. 2016

I pro letošní prázdninové měsíce připravila spřátelená pražská kina Aero a Bio Oko filmovou přehlídku Pražské filmové léto. Již 7. ročník divácky oblíbené akce přinese během prázdninových měsíců každý den první podvečerní projekci za vstřícných 40 Kč. Diváci budou mít za toto symbolické vstupné možnost zhlédnout všechny zásadní filmové novinky uplynulé sezony, které jim během roku utekly, nebo kterým propadli a rádi by je viděli znovu. Přehlídka začne v červenci v Biu Oko a v srpnu bude pokračovat v žižkovském Aeru.

Letos na diváky čekají třeba černá komedie Zbrusu Nový zákon, podzimní hit Mládí Paola Sorrentina, překrásný dokument o přírodě pro celou rodinu Příběh lesa, poslední díl série Star Wars, držitel Oscara za nejlepší film, novinářské drama Spotlight, a další filmové hity minulé sezony. Český film na přehlídce zastoupí třeba Trabantem do posledního dechu, Já, Olga Hepnarová nebo dokument o Lídě Baarové Zkáza krásou.

Sobota v Black & White

10. 09. 2016 — 10. 09. 2016

Legendární americká klasika Casablanca je pouze v září k dispozici pro česká kina v nově digitalizované verzi. Protože klasické filmy milujeme, říkali jsme si, proč si neužít rovnou celý den v elegantní společnosti černé a bílé.

Oficiální stránky festivalu:
www.kinoaero.cz

načítám…

Mojekino.cz