Skylight | NT Live

Skylight | NT Live

(Skylight | NT Live)
Stephen Daldry / GB, 2014
anglicky / české titulky, 180 min

Přehrát trailer

Bill Nighy a Carey Mulligan hrají hlavní role v očekávané nové produkci hry Davida Harea Skylight, v režii Stephena Daldryho, která byla do britských kin z jeviště na West Endu živě přenášená v červenci.

Jednoho velmi chladného londýnského večera navštíví učitelku Kyru Hollis (Carey Mulligan) nečekaně její bývalý milenec, Tom Sergeant (Bill Nighy), úspěšný a charismatický restauratér, jemuž nedávno zemřela žena. Pokus o oživení kdysi vášnivého románku skončí bitvou dvou protikladných ideologií a vzájemných tužeb.

Herec Bill Nighy je známý z filmů Láska nebeská, Zápisky o skandálu nebo Báječný hotel Marigold, na jevišti si zahrál ve hře Pravda nebo ve světové premiéře další hry Davida Harea The Vertical Hour na Broadwayi. Carey Mulligan (V nitru Llewyna Davise, Velký Gatsby, Škola života) na West Endu debutuje. Obsazení doplňuje Matthew Beard (Škola života, Jeden den).

Skylight režíruje Stephen Daldry (nominovaný na tři Oscary díky filmům Billy Elliot, Hodiny a Předčítač), který režíroval i loňský divadelní hit Audience s Helen Mirren, který byl také přenášen v rámci NT Live do kin.

David Hare je autorem 29 divadelních her, včetně Racing Demon, Jak to vidí Amy, Pravda (s Howardem Brentonem) nebo Jidášův polibek. Často píše i scénáře, za Hodiny a Předčítače byl nominován na Oscara. Skylight měl v roce 1995 premiéru v britském Národním divadle, získal cenu Olivier za nejlepší novou hru a hrál se i na West Endu a na Broadwayi.

Související odkazy:
Oficiální web

Koupíte na Terryho ponožkách

DVD: Idioti DVD
200 Kč
DVD: Jiří Brdečka - Animované filmy 01-34 DVD
599 Kč
CD: Morgiana + Spalovač mrtvol - hudba z filmů (OST) CD
550 Kč
DVD: Marketa Lazarová - speciální edice (2DVD) DVD
299 Kč

Mojekino.cz