Liška a Révai: Moto cestou necestou

Liška a Révai: Moto cestou necestou

(Liška a Révai: Moto cestou necestou)
CZ, 2017
česky, 120 min

Motorkářský road trip Latinskou Amerikou.

Herci Pavel Liška a Honza Révai vyrazili na začátku roku 2015 na měsíční cestu po Latinské Americe. Na motorkách ujeli tisíce kilometrů přes chilskou poušť Atacama, na bolivijské náhorní planině Altipláno přejeli největší solnou pláň světa Salar de Uyuni až k nádhernému jezeru Titicaca v Andách. Koupali se v Pacifiku, lapali po dechu v téměř 5000 metrech nad mořem na horských sedlech, zjistili jak chutná benzín a že vyrazit si motorkou přes písečnou poušť vyžaduje trochu fištróna. O tom, co na cestách zažili a jaké mají další plány, budou vyprávět v Diácích v kině Aero.

Pavel Liška
Na motorce začal jezdit už v 9 letech. „Táta nám na chalupu pořídil starého lehounkého stadióna s řazením ručním. To byl můj první off road, na kterém jsem zažil první závody a výpravy po lesních stezkách.“ Před pěti lety definitivně došel k tomu, že je na čase stát se dospělým motorkářem a po všech dalších Pionýrech, Mustanzích, čezetách, emzetách aspol. si pořídil BMW 650GS. A protože se mu Revai pořád smál, že má motorku pro děvčata, nedávno přesedlal na HONDA 1000 Afrika Twin. S tou se nyní chystá na svou velkou cestu.

Jan Révai
Asi v deseti letech poprvé řídil tátova fichtla Jawu 21. Po prvním pádu v zatáčce s rukama plnýma škváry začal snít o vlastní motorce. Půjčoval si od spolužáků Mustangy, Simsony a dokonce i MZetu. „Obdivoval jsem kluky, co jezdili motokros a tiše záviděl všem, co jezdili do školy na mašině, na kterou se daly zaručeně balit holky.“ Na svou první motorovou lásku 650GS si musel počkat do třiceti. Po zhruba deseti letech přesedlal o třídu výš, a to na 1150 GSA.

Koupíte na Terryho ponožkách

DVD: Všichni dobří rodáci - restaurovaná verze z roku 2016 DVD
199 Kč
Kniha: Jan Švankmajer - Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou Kniha
1990 Kč
: Alois Nebel
200 Kč
DVD: Filmy Jana Švankmajera (6 DVD Box) DVD
1499 Kč

Mojekino.cz