Soudce | NT Live

Soudce | NT Live

(The Magistrate | NT Live)
Timothy Sheader / GB, 2013
anglická verze / české titulky, 180 min

Držitel ceny Tony Award John Lithgow, nominovaný také dvakrát na Oscara, v titulní roli frašky z viktoriánského Londýna Arthura Winga Pinera. Partnerkou mu je Nancy Carollová, která se do Národního divadla vrací jako držitelka ceny Olivier award za představení After the Dance. Režíruje držitel ceny Olivier award Timothy Sheader.

Soudce (The Magistrate) navazuje na dramaturgickou linii klasických komedií jako bylo v minulé sezóně představení Omyly jedné noci uváděné také v rámci NT live nebo London Assurance.

Těžko uvěřit, že Cisi Farringdonovi, s jeho špatnou pověstí, vyvinutou slabostí pro kouření, hazardní hry, portské a ženy, je teprve čtrnáct. A to proto, že mu čtrnáct není. Jeho matka Agatha ubrala pět let věku sobě i jemu v okamžiku, kdy se vdala za přivětivého soudce Posketa. Blížící se příjezd Cisova kmotra donutí Agathu jít incognito do Hotelu Des Princes, aby ho seznámila se svým podvodem. Ale na tomtéž místě ve stejný čas její syn přemlouvá svého usedlého nevlastního otce, aby s ním šel na tah. Bouřlivý flám končí policejní razií a noc strašných nepříjemností začíná. Uvěznění se zoufale snaží vyhnout zákonu i ostatním. Potupa vrcholí další den u soudu, kde má Posket předsedat.

Související odkazy:
Oficiální web

Mojekino.cz