Zánik Pompejí z Britského muzea

Zánik Pompejí z Britského muzea

(Pompeii Live from The British Museum)
GB, 2013
anglicky / české a anglické titulky, 80 min

Přehrát trailer

(nahráno 18. června 2013 v The British Museum, Londýn/UK)

Zánik Pompejí z Britského muzea je vůbec první výstavou, kterou muzeum světového formátu přinese v HD obrazovém rozlišení divákům v kinosálech. Budou tak moci nerušeně zhlédnout velkolepou expozici, která právě teď probíhá v Britském muzeu v Londýně a nese název “Život a smrt v Pompejích a Herkulaneu”. Je to jedinečná výstava, která se zaměřuje na domovy a životy starověkých Římanů, kteří obývali rušné a prosperující Pompeje a přímořské městečko Herkulaneum zhruba před dvěma tisíci lety, v roce 79 našeho letopočtu, kdy obě místa zničil výbuch Vesuvu. Tuto jedinečnou událost uvede ředitel Britského muzea Neil MacGregor. Diváky bude výstavou provázet řada věhlasných odborníků, kteří starobylé exponáty doslova přivedou zpět k životu. Nebude chybět ani dobová hudba, poezie a očitá svědectví této tragédie, stejně jako krátké filmy z dnešních Pompejí a Herkulanea natočené výhradně pro tento přenos. Diváci budou mít jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí výstavy, což jim umožní lépe pochopit tragický osud těchto dvou starořímských měst.

"Žádná kniha ani film mi tento příběh nevykreslili tak živě jako Britské museum." Telegraph

"Letní trhák, který si nesmíte nechat ujít." Metro

"Tato velkolepá událost připomíná světu, že Pompeje nejsou jen druhořadou turistickou atrakcí, ale nejzachovalejším důkazem lidské historie."
The Guardian

"Výstava předkládá ucelený pohled na spletité lidské společenství. Otevírá nám možnost pochopit jejich smysl pro humor, jejich naděje i touhy... a uvidět, co se pokoušeli zachránit v posledních chvílích svého života."
The Times

Související odkazy:
Oficiální web

Mojekino.cz