Varšavská Praga-Północ

Varšavská Praga-Północ

(Varšavská Praga-Północ)
Polský institut / PL, 2013
polská verze / české titulky, 150 min

Přehrát trailer

Varšavská pravobřežní čtvrť Praga je sice na dohled od centra metropole, ale přesto se na ni mnoho Varšavanů dodnes dívá s despektem, který byl ještě před několika desítkami let zcela oprávněný. Pohled na skoro pětisetletou nelákavou periferii je ale minulostí, což dokazuje i zvyšující se oblíbenost čtvrti mezi umělci i obyčejnými obyvateli Varšavy, a také velké developerské výzvy.

CZESSBAND
Varšavská kapela Czessband spojuje hudební tradici polského hlavního města se současnými vlivy z celého světa. Její živelné koncerty bývají plné energie, která roztančí návštěvníky velkých festivalů i pouličních vystoupení. Cílem osmi muzikantů (kytary, bubny, housle, mandolína, kontrabas a zpěv) není tvořit hudební skansen předválečných varšavských melodií, ale obléct je do hávu argentinského tanga, české polky nebo balkánské říznosti.

REZERVACE
Rezerwat, 2007, rež. Łukasz Palkowski Snímek vypráví fiktivní příběh fotografa Marcina, který se musí nastěhovat do nechvalně proslulé varšavské čtvrti Praga. Jednou větou bychom tuto část města popsali tak, že pražský Žižkov je její velmi lehkou verzí, v dobrém i ve zlém. Marcin proniká do sousedských vztahů, hádek, světa místních opilců i neobvyklého osudu postaršího místního fotografa. Film v Polsku získal mnoho ocenění, v Česku byl promítán na karlovarské přehlídce krátce po své premiéře.

Akci pořádá Polský institut.

Související odkazy:
ČSFD.cz (78%), IMDB.com

Koupíte na Terryho ponožkách

DVD: Jiří Brdečka - Animované filmy 01-34 DVD
599 Kč
Kniha: Surovost života a cynismus fantazie Kniha
250 Kč
DVD: Tam na konečné - digipack DVD
199 Kč
Kniha: Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec Kniha
229 Kč

Mojekino.cz