Audioport: Deaths a Fallgrapp | koncert

Audioport: Deaths a Fallgrapp | koncert

(Audioport: Deaths a Fallgrapp)

0 min

Audioport, mezinárodní hudební projekt Radia Wave a Radia_FM, uvádí:
Deaths (CZ)
Česká kapela Deaths vznikla před dvěma lety v Brooklynu, kde zpěvák a skladatel skupiny Igor Bruso pobýval na stáži v newyorské pobočce magazínu Vice. Skupina, která se původně jmenovala Girls On Drugs, ve své hudbě reaguje na aktuální vlnu syntezátorového popu, a to i přesto, že Igor Bruso má za sebou bohatou zkušenost z hraní v punkových kapelách. I tenhle fakt dokazuje, že se Deaths nenechávají dobrovolně omezovat žánrovými hranicemi. Všiml si toho třeba i zahraniční hudební blog The Line Of Best Fit, který Deaths zařadil ke skupinám, které se vyplatí sledovat. Letos v lednu vystoupili Deaths na holandském festivalu Eurosonic, kam je jako reprezentanty aktuální české scény vyslalo Radio Wave. Před rokem natočili Deaths klip ke skladbě Karaoke Blues.

Fallgrapp (SK) Elektro-popoví Fallgrapp vznikli spontánně v roce 2012 jako one man projekt muzikanta Jureše Líšky. Ten nejprve tvořil a skládal všechnu hudbu sám a psal také texty. Ve stejném roce vyhráli Fallgrapp autorskou talentovou soutěž Fatt Kools. Píseň Ľadový útes, jejíž vokály nazpívala Agáta Siemaszko byla zařazena v rotaci Rádia_FM a hudba z této písně byla použita v československé kampani UNICEF. V roce 2013 se vyprofilovala koncertní sestava, která zahrála na festivalu Pohoda. Letos v březnu kapela vydala debutové album s názvem Rieka. Před rokem také Fallgrapp představili svůj první videoklip ke skladbě I.N.A.

Audioport – to je mezinárodní hudební projekt Radia Wave a RadiaFM. Vzájemný audio import / export české a slovenské progresivní hudební scény. Koncerty současných českých a slovenských kapel a interpretů se konají dvakrát ročně – střídavě v Praze a v Bratislavě. Projekt je výsledkem dlouhodobé vzájemné spolupráce mezi Českým rozhlasem a Rozhlasem a televizí Slovenska. O hudební dramaturgii koncertů se starají stanice Radio Wave a RádioFM.

Vstup 50 Kč. Kapacita sálu omezena. Vstupenky v předprodeji nebo na místě.

Koupíte na Terryho ponožkách

Plakát: Tři veteráni 1 Plakát
950 Kč
DVD: Martin Slivka: Výber z tvorby (1963-1973) DVD
399 Kč
CD: Morgiana + Spalovač mrtvol - hudba z filmů (OST) CD
550 Kč
DVD: Film - náš pomocník: České krátké filmy 50. let (kolekce) DVD
399 Kč

Mojekino.cz