Zažít město jinak 2014

Zažít město jinak 2014

(Zažít město jinak 2014)
Kino Aero / CZ, 2014
480 min

Už potřetí můžete před Aerem v sobotu 20.9.2014 zažít město jinak, konkrétně bez aut. Od 12.00 do 20.00 se křižovatka Biskupcovy a Ambrožovy změní na prostředí velmi vstřícné ke všem chodícím a sedícím milovníkům volného prostoru. Kromě divadelně-hudebně-filmového programu představíme i sympatické podniky z okolí.

OUTDOOR PROGRAM

Po celý den od 12.00 do 20.00

Aeroškola
Aeroškola zve všechny na den otevřených dveří ve zcela novém ateliéru v Ambrožovce, ve kterém se od října rozjedou kurzy animace, filmu a fotografie. Přijďte nás navštívit a vyzkoušet si vše, co bude ateliér v kurzech nabízet, včetně speciálního animačního vybavení. Přivítají vás naši lektoři a vše vám rádi ukáží a vysvětlí. Domů můžete odejít se svým vlastním animovaným filmem, který v ateliéru vytvoříte. Přímo na ulici pro vás pak Aeroškola připraví zábavný interaktivní animační workshop, do kterého se může zapojit každý a přispět svou částí do nekonečného animovaného filmu, který se bude po celý den před kinem Aero natáčet!

Festival Evolution
Dětská dílnička nabídne hry a úkoly s tématikou zemědělství jako je doplňování pracovních listů, určování rostlin a produktů, poznávání, které plodiny rostou v ČR, lovení rybiček, modelování z různých materiálů, navlékání korálů z těstovin, atd.

Rekola
Znáte růžová kola a už jste si je někdy půjčili na cestu domů po Praze? Teď si můžete jedno sami nabarvit v rámci barvicího workshopu a příště potkat na ulici třeba to vaše.

Hodinová dílna DIY Praha
Hodinová dílna DIY Praha je víceúčelová dílna pro veřejnost. Je určena pro kutily, profesionální řemeslníky i amatéry, kteří nemají vybavení a prostor, ale rádi by vytvářeli věci svýma vlastníma rukama. Na ZMJ si budete moci sami vyzkoušet práci se dřevem při vyrábění a natírání budky pro ptáčky nebo krabice na čaj. Všechny činnosti zvládnout i děti. Za 100,- Kč (budky) nebo 150,- Kč (čajové krabice) si můžete budku i krabici odnést domů.

16mm filmový stan
Zalezte si do přítmí našeho stanu a užijte si v průběhu celého odpoledne filmové pecky z netradičních 16mm kopií.
12.00 | Mach a Šebestová k tabuli!
13.30 | Pytlákova schovanka
15.30 | Jára Cimrman ležící, spící
17.00 | Růžový panter
19.00 | Vrchní, prchni!

Nízkoprahový klub Beztíže
Beztíže je specializované oddělení DDM - Ulita, které zajišťuje terénní program pro děti a mládež. V jejich stánku si můžete nechat udělat airbrush tetování.

14.00
Divadlo pro děti
Divadelní soubor Matky Zmatky zahraje pohádku O zatoulaném motýlovi. Víte, kdo provrtává lískové oříšky? A proč si chrobák válí svou kuličku? Spolu s cizokrajným motýlem děti poznají hned několik hmyzích druhů z naší přírody.

14.30
United Gipsy Crew
Mladá rapová skupina vzniklá v rámci rapových workshopů v Klubu Beztíže.

15.00
Joska a Kiki
Dvě holky s kytarama, co se nebojej osvědčený klasiky ani vlastní tvorby.

15.00 - 17.00
Skákací boty
Proskočte se Biskupcovou.

16.00
Mood Indigo
Pop/jazz/rocková kapela z Kutné Hory.

17.00
Chefparade
Kulinářský workshop.

17.30
Divadlo Ponec
Davide Sportelli & Tereza Hradilková: Vessels (in situ #1)
Davide Sportelli a Tereza Hradilková předvedou skorohru o přítomnosti sdílených dotyků, která čerpá z materiálu jejich právě vznikající premiéry Vessels. Ta se rodí z touhy ztělesnit a podělit se s diváky o dialog a konflikt mezi viditelným a neviditelným, mezi tím co jsme zvyklí ukazovat a co máme naopak ve zvyku skrývat.

18.00
MooF
Jezdíte výtahem? Americký časopis Found označil hudbu kapely MooF jako „Elevator Music“. Takže!!! Až si takhle jednou pojedete a uslyšíte Pop, Jazz, R’n’B či Acid, můžete si být jisti, že máte co dočinění s touto pětičlenou partou.

19.00
Marek Toman: Veliká novina o hrozném mordu Šimona Abelese
Autorské čtení z nové knihy zpracovávající skutečný kriminální příběh, nebo spíše příběh soudní a mediální manipulace z Prahy 17. století, propojený s příběhem o vzdorujícím adolescentovi propadlému počítačovým hrám ze současnosti.

19.30
OJEBADtheatre
Mladé improvizační divadlo. Promítání fotek Tomáše Hnědého z cesty na Balkán s pomocí divadelních dotáček v režii souboru Ojebad.

STÁNKY SYMPAŤÁKŮ Z OKOLÍ
Lékaři bez hranic
Mezinárodní humanitární lékařská organizace.
Sdružení pro integraci a migraci
Poznejte svět českých imigrantů, třeba přes jejich kuchyni.
Musictown
Zlatá padesátá
Obchod s originálním retro oblečením a lá 50.léta. Swingové šaty a Čajové modely s bohatými kolovými sukněmi, lehké splývavé Šatovky, upnuté "Pencilky", šaty a lá Audrey Hepburn. Přijďte vyzkoušet a okrášlit svůj šatník.
Květinářství Freja
Chefparade
Secret of Raw

INDOOR PROGRAM V KINĚ

12.00 | Kouzlo měsíčního svitu
15.00 | Tři bratři
18.00 | Nejhledanější muž
20.30 | Místa
22.45 | Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

20.00 - 24.00
Afterparty v Aerobaru.

Související odkazy:
Oficiální web

Mojekino.cz