Days of My Youth

Days of My Youth

(Days of My Youth)
MSP Films / USA, 2014
anglicky / české titulky, 63 min

Přehrát trailer

Jedná se o dvouletý filmový projekt jedné z nejrespektovanějších filmových produkcí zabývající se tématikou extrémních sportů – MSP. Days of my Youth není jenom obyčejný lyžařský film, ukazuje lyžování jako smysl života a poznání sebe sama. V DOMY procestujete pořádný kus světa a nejmodernější technologie poskytne divákům nový pohled na lyžování a ukáže, co vše je na lyžích možné. Od téměř nemožných sjezdů z prudkých svahů Aljašky až po freestyle jezdce amerického olympijského teamu Bobby Browna se představí to nejlepší, co šlo za poslední dva roky natočit a přenést do jednoho jedinečného filmu. Tento snímek definuje, co to znamená „být lyžařem“.

"To je poprvé za více než 20 let natáčení lyžařských filmů, kdy jsme měli luxus natáčení přes 2 celé zimy a opravdu se soustředili pouze na naš tvůrčí směr a zachycení akce," říká výkonný producent Murray Wais. "Nemohli jsme být šťastnější díky podpoře od našich sponzorů a sportovců, kteří nám pomohli celý projekt zrealizovat." DOMY je podporován Mountain Hardwear, Subaru, Swatch, Powder, GoPro a Oakley.

Filmování po celém světě - včetně vzdálených koutů Svalbard, Norsko či Cordillera Blanca v Peru - film nabídne divákovi bezkonkurenční zážitek v kině s využitím nejnovější technologie natáčení Cineflex Elite. Díky práci s malou skupinkou nejlepších lyžařů na světě, film se noří do hloubky jejich duše a ukazuje, co pro jednotlivé sportovce znamená lyžování. Richard Permin, Mark ABMA, James Heim, Michelle Parker, Cody Townsend, Markus Eder, Bobby Brown, Sam Anthamatten a další tvoří all-star jezdecké obsazení, který doplňuje speciální pohled na lyžování od průkopníka freeskiingu Bobbie Burnse.

"Jsme poctěni, že jsme partner s MSP na tomto unikátním projektu," říká Scott Bradfield, vedoucí produkční v Red Bull Media House. "Výsledkem je film, který opravdu zachytí pocit „být lyžař“ a proč mu lidé podmiňují svůj život tak, jak to do dneška ještě žádný jiný film nezachytil."

Mojekino.cz