All Work All Play: The Pursuit of eSports Glory | Live

All Work All Play: The Pursuit of eSports Glory | Live

(All Work All Play: The Pursuit of eSports Glory)
2015
150 min

Přehrát trailer

eSports, tedy elektronický sport neboli profesionální hraní počítačových her, se stal v posledních letech celosvětovým fenoménem, který uhranul stamiliony fanoušků.

Série přímých přenosů odstartuje 28. července speciálním večerem, během kterého bude mít premiéru dokumentární film uznávaného amerického režiséra Patricka Creadona All Work All Play (anglicky / český titulky) o zákulisí šampionátu Intel Extreme Masters 2014/15. Creadon po celý rok zblízka sledoval průběh příprav i samotný šampionát a jeho hlavní aktéry, včetně členů Cloud9. Podnikl fascinující výlet do myslí vášnivých hráčů a snažil se vystopovat, co je na zápolení v počítačových hrách tak přitahuje.

Exkluzivní mezinárodní premiéra dokumentu o historii a životě nejslavnějších hráčů a celého šampionátu bude doplněna o živé Q&A s režisérem dokumentu a následně i o hvězdnou herní exhibici ve hře Starcraft II (bez českého překladu).

Chystaný film byl poprvé představen letos na festivalu v Tribece, kde vzbudil zájem širokého publika. „Diváci zůstali doslova stát s otevřenou pusou. Pro většinu lidí je můj film jako průhled do světa, ve kterém nikdy před tím nebyli,“ popisuje Creadon. „eSport se vyvinul v masovou podívanou a byznys, ale lidé, kteří jsou za ním, jsou pořád jen vášniví nadšenci, a o tom ten film je,“ doplňuje výkonný ředitel Evropské sportovní ligy (ESL) Michal “Carmac” Blicharz.

Související odkazy:
Oficiální web

Mojekino.cz