Zažít město jinak 2015

Zažít město jinak 2015

(Zažít město jinak 2015)
Kino Aero / CZ, 2015
480 min

Už počtvrté můžete před Aerem v sobotu 19.9.2015 zažít město jinak, konkrétně bez aut. Od 12.00 do 20.00 se křižovatka Biskupcovy a Ambrožovy změní na prostředí velmi vstřícné ke všem chodícím a sedícím milovníkům volného prostoru. Kromě divadelně-hudebně-filmového programu představíme i sympatické podniky z okolí. A protože v Aeru víme, že kdo si hraje, nezlobí, promění se letos ulice v jedno velké hřiště pro každého, kdo si ještě hrát umí a chce.

PROGRAM
12.00 - 20.00 | filmový stan
14.00 | loutkové divadlo pro děti
14.00 - 18.00 | stolní fotbálek s Matějem Volkem
15.00 | prohlídka po Jarově s Prahou neznámou 15.30 | koncert Markéty Zdeňkové
16.00 | swingový taneční workshop - Solo Charleston
17.00 | koncert the Love Songs Orchestra
18.00 | swingový taneční workshop - Lindy Hop
18.30 | projekce fotek s fotografem Matějem Stránským

HRY PRO DĚTI
Aeroškola | street animace
Vyzkoušejte si street artovou animaci - jednoduchou a zábavnou formu tvorby animovaného klipu v městském prostředí. Aeroškola letos navíc oslaví první narozeniny filmově-animačního ateliéru v Ambrožovce. Připravili jsme proto pro všechny návštěvníky Den otevřených dveří.

Nová Trojka | kreativní dílna
Kreativní dílna pro celou rodinu.

RK Ulitka | sportovně-výtvarná dílna
Dílny na téma "Co nám chybí ve městě?". Skákací panáci, poklady ze zahrady, cesta lesem na tříkolce.

Loutkové divadlo
Veselá činoherně - loutková pohádka. S hlavním hrdinou Petříkem, který by nejraději dělal jen to, co se mu líbí, se dostáváme do pohádky. Petřík zjišťuje, že mlsání bonbonků, ustavičné lenošení a nepořádnost nemusí být tak pěkné, jak si původně myslel.

Filmový stan
Zalezte si do přítmí našeho stanu a užijte si v průběhu celého odpoledne filmové pecky z netradičních 16mm kopií.
12.00 | Pásmo animovaných pohádek
13.30 | S čerty nejsou žerty
15.00 | Vinnetou

Venkovní hry
Pouliční Člověče, nezlob se!
Maxi domino

HRY PRO DOSPĚLÉ
PolaroidLove | pouliční fotoateliér
Nechte se vyfotit s hvězdami z filmu Mládí. Fotku nějak zajímavě přefoťte na telefon a napostujte na svůj Facebook nebo Instagram s hashtagem ‪#‎chcinamladi‬. Nejhezčí fotka od nás dostane 2 vstupenky na slavnostní premiéru Mládí v pražském Světozoru (6. 10.) a scénář k filmu v knižní podobě.

Swing Dance Studio 7 | taneční woskhop a tančírna
Užijte si taky trochu tance! Od 16 do 20 je pro Vás připravená swingová tančírna, a pokud se swingem ještě nemáte žádné zkušenosti, můžete se v 16.00 zúčastnit lekce Solo Charlestonu a v 18.00 lekce Lindy Hopu.

Stolní fotbálek s Matějem Volkem
Zahrajte si stolní fotbálek s vícenásobným mistrem ligy Matějem Volkem. Pokud ho porazíte, vyhrajete dva lístky do kina Aero. Zároveň od něj můžete mezi 14 a 18 odkoukat mistrovské fígle a triky, které vám rád ukáže.

Komentovaná prohlídka s Prahou neznámou
Od Aera po Šibeniční vrch vás provede Praha neznámá. Poznáte historii Aera, "Nový Žižkov" postavený za první republiky, Židovské pece i kolonii Domov. Sraz na dvorku ve vnitrobloku před kinem v 15.00. Vstupné 50 Kč.

Projekce fotografií s Matějem Stránským
Fotograf Matěj Stránský promítne soubory fotografií z domácích i zahraničních reportáží minulého roku.

Bajkazyl | cyklodílna
Servisman Adam z Bajkazylu vám v cyklodílně pomůžou vyspravit vašeho miláčka zdarma od 16 do 20.

Klub Beztíže | šperkařský workshop
Workshop výroby šperků z recyklovatelných materiálu a peněženek z nápojových kartonů.

Filmový stan
Zalezte si do přítmí našeho stanu a užijte si v průběhu celého odpoledne filmové pecky z netradičních 16mm kopií.
15.00 | Vinnetou
17.00 | Cesta do hlubin študákovy duše
18.30 | Vesničko má středisková

Venkovní hry
Stolní fotbálek
Badminton

Stánky sympaťáků z okolí
Integrační centrum Zahrada
Integrační centrum je denní stacionář, který navštěvují děti s kombinovaným postižením ve věku 6—20 let. V našem obchůdku najdete výrobky našich klientů jako malovaný porcelán, zrcadla, svícny, trička, batikované tašky a zástěry, různá hedvábná překvapení, svíčky ze včelího vosku a další.

Tamjdem
Zastavte se u stánku Tamjdemu a odneste si knihy na podzimní čtení za symbolické ceny. Podpoříte tak naši dobrovolnickou činnost.

Sbírka pro děti z Banátu
Jsme neformální dvojka uskutečňující hurá akce pro děti z rumunského Banátu. Přijďte si prohlédnout výstavu fotek dětí z Eibenthalu a podpořit náš další projekt, stavbu dětského hřiště. A něco dobrého na zub taky bude.

Gregiho dílna
Dřevěné ručně vyráběné doplňky z tropických a "listnatých" dřev. Široký sortiment od šperků přes náramkové hodinky a brýle až po hlavolamy a lampičky.

Argo
Stánek s knižními novinkami žižkovského nakladatelství Argo.

Dobroty
Chilli Pikanterie
Domácí, pikantní produkty, které vyrábíme pouze z kvalitních, čerstvých surovin a naprosto bez chemie. K mání tak budou džemy, marmelády a omáčky s přídavkem chilli papriček z našeho skleníku.

CoffeeVan
CoffeVan je pojízdná kavárna, která přijede kamkoliv za Vámi, kde nabízím kvalitní italskou kávu Bazzaru plus připravuji francouzské crepe, jak sladké, tak i slané variace. Dále pár domácích limonád a domácích zákusků.

Crush Street Food
Přes rok a půl můžete stříbrný Citroen HY potkávat na všemožných akcích. Crush se specializuje na burgery a jiné dobroty. Zakládáme si na kvalitních a čerstvých surovinách.

VeveRaw
Žijeme chutí, radostí, láskou, prací, duší, sebou, mletím, mícháním, patláním...žijeme... vášní z raw. Domácí raw dorty a zákusky od VeveRaw jsou bez lepku a bez laktózy a jsou vhodné i pro osoby trpící cukrovkou. Mlsání už nic nebrání…

Pivotéka Pivní rozmanitost
Pestrý výběr piv z celého světa, potřeby a ingredience pro domovarníky, degustace, semináře...

Piece of Cake
Jsme dvě kamarádky, které vždycky rády pekly. Nejdříve pro rodinu, pak pro přátele, až z toho vzniklo Piece of Cake. Neznamená to jen „kus koláče“, ale i to, že to bude „brnkačka“ nebo „v pohodě“. Prozatím to je „v pohodě“, máme malou pekárnu na Malé Straně v Nerudově ulici ve starobylém domě u Zeleného jelínka. Tam, co dnes voní naše koláče, před mnoha staletími voněla hradní zvěřina.

Aerobar
Detašovaný bar na ulici, ve kterém se budete vznášet.

Související odkazy:
Oficiální web

Mojekino.cz