Johannes Benz & Frigo na mašině

Johannes Benz & Frigo na mašině

(Johannes Benz & Frigo na mašině)
Buster Keaton / USA, 1926
němý film / živý hudební doprovod, 79 min

Přehrát trailer

Poslední letošní BioFonie propojí jeden z nejslavnějších filmů Bustera Keatona s hudebním projektem Johannes Benz režiséra a dokumentaristy Jana Foukala.

Frigo na mašině je jeden z posledních filmů němé éry. Buster Keaton, legendární komik kamenné tváře, se nechal inspirovat epizodou americké občanské války známé jako "Velká lokomotivní honička" a natočil zároveň grotesku nabitou množstvím gagů, napínavé drama i velkorozpočtový akční thriller se stovkou statistů.

Johannes Benz je alter ego režiséra a dokumentaristy Jana Foukala, který v roce 2014 debutoval svým soundtrackem o alegorické cestě řidiče kamionu na albu One Way Road. V roce 2015 pak pokračuje úspěšným celovečerním filmem společnosti HBO o přátelství, svobodě a snění – Amerika. V silných melodiích písníčkáře, který je často přirovnáván k Bobu Dylanovi či Beckovi ho doprovází výrazní hudebníci David Landštof (Radůza, ex Lenka Dusilová...), a.m. Almela (Kafkaband, ex EOST...), Josef Štěpánek (Radůza, Iva Bitová...) a vokalistky Harvei sisters.

Vstupenky v předprodeji | 200 Kč
Vstupenky v den akce | 250 Kč

Související odkazy:
Oficiální web, ČSFD.cz (85%), IMDB.com

Mojekino.cz