Afrika - ráj pytláků

Afrika - ráj pytláků

(Afrika - ráj pytláků)
Václav Šilha / CZ, 2016
česky, 120 min

Přednášku předního českého cestovatele a fotografa Václava Šilhy doplní bioložka a zooložka Pavla Říhová. Ta se jako wildlife inspektorka podílí na pátrání po pašerácích ohrožených zvířat a pytlácích. Je členkou speciální skupiny Interpolu pro tento typ kriminality.

Ve své přednášce doplněné bohatým obrazovým materiálem se bude Václav Šilha věnovat fauně Afriky a podělí se o své zkušenosti z cest. Promítne své úchvatné fotografie a také videa zachycující migraci zvířat v afrických národních parcích. Pavla Říhová pak jeho vyprávění doplní o temnější stránku věci – nelegální lov a obchod. Zaměří se zejména na nosorožce, na které se specializuje. Přiblíží, jakým způsobem se tento problém týká i nás a jak můžeme přispět k zachování biodiverzity a k ochraně ohrožených druhů.

Pavla Říhová se 23 let zabývá bojem proti nelegálnímu obchodu s ohroženými druhy a je členem expertní skupiny Interpolu pro „wildlife crime“. Pracuje na případech pašeráků, překupníků i organizovaných skupin, snaží se najít jejich zdroje i kanály, kudy je zboží převáženo, zabavit kontraband.

Mojekino.cz