Art District 7 Talks #1

Art District 7 Talks #1

(Art District 7 Talks #1)
2016
česká verze, 75 min

Letná a Holešovice nejsou plné jen kaváren, barů a bister, ale také výtvarníků, designérů, hudebníků a filmařů. Proto se místní radní Hana Třeštíková spolu s týmem kina Oko rozhodla začít pořádat pravidelné inspirativní večery nazvané Art District 7 Talks. Vystoupí na něm sedm kulturních osobností Prahy 7, kteří budou mít každý sedm minut na to představit svou práci.

Mezi pozvanými hosty je například Richard Balous z holešovické La Fabriky, kterému se podařilo v polovině nultých let propojit dvě bývalé továrny a vybudovat v nich víceúčelový prostor pro divadlo, koncerty, výstavy, akrobatická představení nebo společenská setkání. Od roku 2007 v ní vystoupili například Tatiana Vilhelmová, Martha Issová,Vojtěch Dyk, Jakub Prachař či divadelní soubor Cirk La Putyka.

Dalším z pozvaných je Atelier bod architekti, který vyhrál soutěž na podobu nové radnice Prahy 7. Jádro týmu tvoří Jáchym Svoboda, Jakub Straka a Vojtěch Sosna a shodou okolností sídlí jen pár kroků od nové radnice. Kromě soutěže pro Prahu 7 pracovali také na návrzích Památníku Jana Palacha ve Všetatech, sportovní haly v Modřicích nebo na podobně nové lávky v Příboře.

Přestavit se přijdou také Karina Kottová ze Společnosti Jindřicha Chalupeckého a INI Gallery, Ivo Kristián Kubák z Vily Štvanice, Tereza Vohryzková s Šárkou Havlíčkovou z Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, které spolupracují na projektu Art District 7, nebo Tereza Plavecká a Jana Tomášová z Bardzo fajného festivalu.

Divokou kartu tentokrát věnujeme kolektivu z nového Vnitroblocku v Holešovicích. Půjde o kulturní, sportovní a umělecké centrum s kavárnou, designovým obchodem, kinem, tanečním studiem a redakcí časopisu Soffa. Za rekonstrukcí zchátralého domu i s ulicí stojí Lukáš Žďárský s kolegy, kteří úspěšně provozují Radlickou kulturní sportovnu nebo Kavárnu co hledá jméno na Smíchově. Jak píše Deník.cz, půjde o útočiště „pro všechny kreativní duše kavárenské povaleče, jedlíky, tanečníky, pro všechny s láskou k designu a módě, umělce a hlavně všechny, kteří milují Prahu a život."

Mojekino.cz