Žižkov meets jazz

Žižkov meets jazz

(Žižkov meets jazz)
CZ, 2016
120 min

KIAP (NOR/CZ)
JAROMÍR HONZÁK QUINTET

Vstupenky se neprodávají přes rezervační systém kina Aero, ale jsou k dispozici fyzicky na pokladně kina za 170 Kč.

Alexander Bellu, zástupce starostky MČ Praha 3, zve na XIV. ročník festivalu ŽIŽKOV MEETS JAZZ pořádaného městskou částí Praha 3 ve spolupráci se 100PROmotion.

Letošní ročník festivalu dostane nový kabát. Bude probíhat po celé Praze 3, a to od 14. 11. až do 25. 11. 2016. Můžete se tedy těšit na mnohem víc koncertů!

Hrát se bude v kině Aero, v Galerii pod radnicí, v Atriu, ve Venuši ve Švehlovce, v KC Vozovna, ale třeba i U vystřelenýho oka. A na koho se můžete těšit? Během festivalu vystoupí KIAP (NOR/CZ), Jaromír Honzák Kvintet, Jiří Stivín, Malina-Liška-Nejtek, Points septet, Libor Šmoldas Organ trio, Swing Trio Avalon, Jana Koubková a Ondřej Kabrna, Beata Hlavenková.

Norsko-české trio Kiap vzniklo v roce 2014 v Oslu, kde všichni tři členové studovali na Norwegian Academy of Music. Těleso se inspiruje prvky rockové a metalové hudby, tyto prvky kombinuje s kontrapunktickými kompozicemi a improvizací. Michal Wróblewski je český saxofonista žijící v Norsku. V Čechách vystupuje poměrně často, například s kapelou E Converso. Magnus Grimnes je kytarista, který začínal v metalových kapelách a postupně se dostal k jazzu. Obě tyto inspirace se znatelně odrážejí v jeho hře. Magnus Eide je v současné době jedním z nejvytíženějších jazzových bubeníků v Oslu. Vystupuje s různými hudebníky napříč generacemi. V červnu kapela uskutečnila úspěšné turné po Japonsku a v zimě jí vyjde debutové CD u vydavatelství Hevhetia.
Michal Wróblewski – Saxofon
Magnus Jønnum Grimnes - Kytara
Magnus Sefaniassen Eide - Bicí

Hudebník Jaromír Honzák vede dvě kapely: J. H. Quartet a kvartet Face of the Bass, je členem Tria Vítka Křišťana, Points Septetu Luboše Soukupa, Čikori Ivy Bittové a skupiny bratří Ebenů. Vyučuje hru na kontrabas a improvizaci na jazzovém oddělení HAMU v Praze.

Pro vystoupení v Aeru v rámci festivalu Žižkov meets Jazz dal dohromady uskupení Jaromír Honzák QUINTET ve složení:
Marcel Bárta - saxofony, klarinet
David Dorůžka - kytara
Vít Křišťan - keyboards
Jaromír Honzák - kontrabas
Marek Urbánek - bicí

Související odkazy:
Oficiální web

Mojekino.cz