Andělé v Americe: Perestrojka | NT Live

Andělé v Americe: Perestrojka | NT Live

(Angels in America: Perestroika | NT Live)
Marianne Elliott / GB, 2017
anglicky / české titulky, 225 min

Andělé v Americe: Druhá část

Amerika v polovině 80. let 20. století. Uprostřed epidemie AIDS a konzervativní vlády Ronalda Reagana se několik Newyorčanů potýká s životem a smrtí, láskou a sexem, nebem a peklem.

Nejslavnější hra Tonyho Kushnera (scenáristy Spielbergových dramat Mnichov a Lincoln), ověnčená mnoha cenami včetně té Pulitzerovy, se dočkala nové adaptace. Epické dílo, které v roce 2003 s úspěchem a hvězdným obsazením natočil Mike Nichols pro HBO jako šestidílnou minisérii, se vrací do londýnského Národního divadla, kde mělo britskou premiéru začátkem 90. let. Letošní horlivě očekávanou a okamžitě vyprodanou dvoudílnou inscenaci režíruje Marianne Elliott, která jako režisérka stojí i za diváckými a kritickými hity Válečný kůň a Podivný případ se psem.

Hlavní roli Priora Waltera ztvární Andrew Garfield, hvězda filmů Amazing Spider-Man, Social Network, Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny či novinky Martina Scorseseho Mlčení. Po jeho boku se představí James McArdle (Star Wars: Síla se probouzí, nominace na cenu Evening Standard za Platonova), Denise Gough (loňská vítězka ceny Olivier za People, Places and Things), Nathan Lane (Producenti) a Russell Tovey (Sherlock: Psisko baskervillské, History Boys, Being Human).

Související odkazy:
Oficiální web

Mojekino.cz