Snow Film Fest 2017 - slavnostní zakončení

Snow Film Fest 2017 - slavnostní zakončení

(Snow Film Fest 2017 - slavnostní zakončení)
2017
různé / české titulky, 180 min

Sníh, led a adrenalin opět na filmovém plátně kina Aera v rámci SNOW FILM FESTu 2017. Během celovečerního promítání uvidíte hned několik úspěšných outdoorových filmů se zimní tematikou z celého světa. Lyžování, expedice, horolezení, psí spřežení. Kde je hranice mezi sportem, koníčkem, vášní a životem? A musíme hranice hledat? Nemůžeme prostě žít dobrodružství?

O čem jsou letošní filmy podrobněji?

Rasťo Hatiar ve svém filmu Obyčejní chlapci sleduje dodnes nepřekonané výkony skialpinistů působících v 90. Letech - Dušana Trizny a Milana Madaje. Výstup na Link Sar zobrazuje odhodlání Jonathana Griffitha zdolat horu, která ho již čtyři roky odmítá. Film Dog power je ukázkou jedinečného pouta mezi člověkem a zvířetem a jejich společné radosti z pohybu. Ven(ca) je reportáží z nejdrsnějšího závodu planety skrz zimní Yukon v podání extrémního sportovce Honzy Franckeho. Pohádka Johna Shockleeho je pozitivní, inspirativní a zábavná, o tom, že žít své sny lze v jakémkoliv věku.

Host festivalu - Markéta Peggy Marvanová
České prvenství na extrémní výzvě Lapland Extreme Challenge. O tom jaké to je strávit v mrazu 27 dní a 13 hodin. Jaká úskalí musí člověk překonat při zdolávání 1049 kilometrů dlouhé trati vedoucí skrze zasněženou krajinu polárního kruhu?

Vstupné 240 Kč v předprodeji / 280 na místě.

Související odkazy:
Oficiální web

Mojekino.cz