Zažít město jinak 2018

Zažít město jinak 2018

(Zažít město jinak 2018)
Aero / CZ, 2018
480 min

Už posedmé můžete před Aerem v sobotu 15.9.2017 zažít město jinak, konkrétně bez aut. Od 12.00 do 20.00 se křižovatka Biskupcovy a Ambrožovy změní na prostředí velmi vstřícné ke všem chodícím a sedícím milovníkům volného prostoru. Kromě divadelně-hudebního programu představíme i sympatické podniky z okolí. Pokud byste se chtěli do akce zapojit, rádi si o tom dozvíme víc na adrese info@kinoaero.cz. Budeme se na vás těšit!

PROGRAM
12.30 | koncert Holy Romans 13.20 | koncert Jacob West
14.00 | 20 000 židů pod mořem - improvizované představení pro děti
15.00 | prohlídka Pragulic s průvodcem Václavem (vstupné dobrovolné)
15.05 | koncert Brass Avenue
16.05 | 20 000 židů - improvizované představení pro dospělé
17.00 | taneční workshop Zig Zag
18.00 | koncert Neviditelný inkoust
18.35 | stand-up exhibice Underground Comedy
19.15 | exhibice Slam Poetry

Holy Romans
Funkrock nemusí být vždy spojen s žesti. Jde to i syrově s kytarou, basou a bicíma. Barvitá forma kapely Holy Romans vykazuje nudu na druhou kolej.

Jacob West
Jacob West je mladý 16 letý rapper, který se rapu věnuje 2,5 roku a chodí do rapových workshopů Klubu Beztíže, které podporují mladé umělce.

20 000 židů pod mořem - improvizované představení pro děti a dospělé
Improvizační skupina. Děj není předem znám, ovlivní jej nejen samotní herci, ale i diváci, ulice, projíždějící auto. Šumící strom. Pták. Cigáro. Skupina vystupuje v divadlech DISK a NoD (formát TheatreRIP.impr), mimo sezonu na festivalech všude možně.

Pragulic - komentovaná prohlídka
Pragulic je tým mladých lidí, kteří pomocí sociálního podnikání odvážnou a zábavnou formou mění pohled veřejnosti na bezdomovce a umožňují jim tak jednodušší návrat do běžného života. V rámci ZMJ před kinem Aero vás od 15:00 čeká prohlídka s panem Václavem za dobrovolné vstupné, které jde do kapsy celé jen jemu. Sraz na dvoře ve vnitrobloku u pokladny kina.

Brass Avenue
Dechový showband, který se svými covery světových hitů roztančí každého! Koncerty Brass Avenue nejsou jen o hudbě, stejný důraz kluci kladou na velkou pódiovou show a komunikaci s publikem. Brass Avenue dovede zaujmout jakékoli publikum a spolehlivě rozhýbe všechny generace.

Zig Zag
„Swing je panečku král všech tanečků...“ Swing je neuvěřitelně radostný párový tanec pocházející z Ameriky 30. let. Objev ho spolu s námi, máme pro tebe krátkou lekci stylu zvaného Lindy Hop a tančírnu. Že nemáš s kým přijít? Nevadí, na lekci i tančírnu není nutné přijít v páru.

Neviditelný inkoust
Příležitostnou kapelu Neviditelný inkoust tvoří hudební nadšenci z řad průvodců Neviditelné výstavy. Za klávesy již tradičně usedá fanatický programátor Lukáš, pod jehož vlahým pohledem roztála již ne jedna tabulka čokolády, jedné kytary se zmocní větrem ošlehaný rocker a elektrikář Jarda, zvaný vlasáč, a na dvanáctistrunce se vyřádí přísný historik a badatel Jarek, jehož bystrý mozek nevyhnutelně odhalí všechny zákruty a škvíry v historickém vědomí. Ovšem tu správnou jiskru dodá teprve zpěvačka a klarinetistka Terezka - neviditelná ruka trhu s kosmetikou a tygr v rouše beránčím.

Underground Comedy
Znáte je z Comedy Clubu, znáte je z našeho pořadu na Stream.cz a teď s nimi můžete Zažít město jinak! Parta komiků z Underground Comedy vám podstrojí pořádnou porci jejich humoru, co je občas jemný jak dětská prdýlka, jindy nabroušený jako břitva v barber shopu. Humor, který vás nenechá v klidu. Témata, o kterých se nemluví.

Slam Poetry
Slam znamená stát se textem. Nelze jej zaměňovat s autorským čtením či recitační soutěží. Autoři-performeři se zaměřují na to, CO sdělují a JAK to sdělují. Exhibice s vašimi oblíbenými autory pod širým nebem bude tradičně hodnocena náhodnými dobrovolnými porotci z publika.

DÍLNY
Aeroškola | street animace
Vyzkoušejte si street artovou animaci - jednoduchou a zábavnou formu tvorby animovaného klipu v městském prostředí.

Nová Trojka | kreativní dílna
Nová Trojka je místo, kde je již od roku 2002 vítána celá rodina. Chcete-li strávit příjemný čas se svými dětmi, vzdělávat se, poradit s problémy, které rodinný život často doprovázejí, dopřát svým dětem přátelský kroužek nebo si večer zacvičit, budeme se na vás těšit.

RK Ulitka
Jsme otevřený klub pro rodiče s malými dětmi a těhotné ženy. Na Praze 3 působíme už roku 2005. Za tuto dobu jsme se setkali s více než tisícem spokojených rodin, které se k nám neustále vracejí.

Ateliér Kroužek
Inspirujeme a vedeme děti, aby se rozvíjely v tom, co je baví. Protože nás to baví. Jsme výtvarný kroužek pro děti od 4 do 15 let. Abychom se mohli každému věnovat individuálně, jsou naše kroužky po malých skupinkách. Ponecháváme dětem prostor pro jejich nápady a vedeme je ke kreativnímu myšlení a k samostatnému výtvarnému uvažování.

Ateliér Montmartre
Soukromá Výtvarná škola Ateliér Montmartre, již od léta 2014, pořádá výtvarné kurzy kresby, malby, grafiky a sochařství pro veřejnost s cílem poskytnoutkvalitní výuku výtvarného umění pod vedením profesionálů. Poskytujeme výuku klasických i moderních výtvarných technik dětem, mládeži, dospělým a seniorům.

Klub Beztíže
Jsme Beztíže, specializované oddělení Domu dětí a mládeže Praha 3 – Ulita. Provozujeme dva nízkoprahové kluby a tři terénní programy pro mladé lidi, kteří jsou denně ohroženi rizikovými jevy. Před jejich problémy si nezakrýváme oči – naopak, pokoušíme se jim nabízet cestu k řešení. Věříme, že čím méně problémů mají jednotlivci, tím méně jich má celá společnost. Kromě sociálních služeb poskytujeme další preventivní programy, které mladé lidi informují, rozvíjejí a pomáhají jim hledat zdravou identitu.

Slackline
Vyzkoušejte si moderní provazochodectví s Adélou Paurovou a Šárkou Bímovou, specialistkami na bosé chození.

Famfrpál
Věděli jste, že oblíbený sport na košťatech z příběhů o Harry Potterovi se hraje i v reálném světě? Famfrpál je smíšený kontaktní týmový sport, který v sobě snoubí prvky házené, rugby, vybíjené i dalších sportů. Zajímá vás, jak vypadá mudlovská zlatonka? U famfrpálového stánku se můžete přesvědčit a třeba si i sami zalétat.

SYMPAŤÁCI Z OKOLÍ
Integrační centrum Zahrada
Integrační centrum Zahrada je denní stacionář, který navštěvují děti s kombinovaným postižením ve věku 6—20 let. V našem obchůdku najdete výrobky našich klientů jako malovaný porcelán, zrcadla, svícny, trička, batikované tašky a zástěry, různá hedvábná překvapení, svíčky ze včelího vosku a další.

Mamma HELP
Centrum Mamma HELP ukáže, jak provádět samovyšetření prsu. A to i v projektu I am a Breastman…. a mé ruce jsou prevence, kde se mohou o preventivních vyšetřeních informovat i muži. Dále bude možno na našem stánku zakoupit drobné dárkové předměty, které vyrábějí naše členky. A jestli návštěvníkům vyhládne, mohou ochutnat naše domácí sladkosti.

Rekola
Rekola jsou český bezstanicový bikesharing, který vznikl v roce 2013. Za tu dobu dospěla do spolehlivého systému, který šetří čas desítkám tisíc lidí a je 5x levnější než stanicové bikesharingy. Růžová kola letos najdete v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Liberci, Olomouci, Ostravě a Teplicích. Skrze mobilní aplikaci si je může půjčit kdokoli, kdo na ně na ulici natrefí. Přijďte během Zažij město navštívit jejich stánek, vše vám rádi vysvětlí a dokonce od nich budete moci získat malý dáreček.

Neviditelná výstava
Oblíbená pražská výstava na ZMJ dorazí s nejrůznějšími vychytávkami, které jsou pro nevidomé denním chlebem. U jejich stánku si můžete vyzkoušet chůzi labyrintem s bílou holí, společenské hry a spoustu zajímavých pomůcek.

Hi-Fi studio LONG PLAY audio
Prostor pro tvé ucho. Prodáváme vinyly, gramofony, zesilovače, reprosoustavy, přehrávače, kabely a příslušenství. Můžete vyzkoušet sestavy jak v excelentním poměru zvuk/cena, tak i komponenty pro opravdu náročné.

DESIGN MARKET
Jasiju
Jasiju je značka zaměřená na upcyklaci a znovuvyužití materiálů. Nošená džínovina nebo cedulky z oblečení jsou využity k tvorbě batohů, tašek a mnoho dalšího.

Hračky odjinud
Hračky odjinud nabízejí designové hračky a hry z celé Evropy pro děti 3 - 15 let. Některé z nich nekoupíte nikde jinde než u nás. Mnohé hračky sami zkoušíme. Pojďte si je vyzkoušet i vy do našeho stánku!

Jelení šperky
S jelenem žijeme ve městě zeleném! Jelení šperky vznikly v roce 2005 pod vedením Báry Vogeltanzové, která svého prvního jelínka vyrobila jako novoroční PFko. Od té doby se lavina touhy po špercích s ikonickým jelenem nezastavila a v ateliéru U Rajské zahrady tak můžete najít opravdu nepřeberné množství šperků a doplňků s motivem jelínka. Vybírat můžete podle barev, velikostí, broušených kamínků či zdobení nebo si můžete vybrat svého osudového společníka podle jeho jména a osobního příběhu, ze kterého bude možná láska na první počtení. Navštivte během akce i jelení ateliér nebo se můžete pokochat na e-shopu.

Eggobag
Eggo jsou ručně vyráběné kožené tašky a doplňky. Využívájí pouze nejkvalitnější materiály a komponenty od lokálních dodavatelů. Své kožené výrobky vyrábějí v žižkovské dílně, kde naleznete i showroom.

Perkman
Kniha úspěchů je nástroj pro zaznamenávání povedených momentů. Je založená na výzkumech z pozitivní psychologie a pomůže vám k optimističtějšímu náhledu na svět. S Knihou úspěchů si budete pamatovat to radostné!

Design Empathy
Šperky a doplňky z křišťálové pryskyřice, personalizované doplňky na svatby a v neposlední řadě také trička, šaty, batohy a plátěnky s jednoduchým a pohodlným autorským střihem i designem.

VE & KA tvoří
Baví nás šít, háčkovat, malovat, grafikovat, prostě tvořit. S barvami, látkami, minerály, pírky, přízemi, nitěmi. Všemožnými technikami. Nenašly jsme pro nás škatulku, a tak si tvoříme svou vlastní.

S láskou Emily](https://www.facebook.com/slaskou)
Už několik let vyrábím pro sebe a pro své přátele přírodní kosmetiku. Ručně a z poctivých rostlinných surovin. Začalo to tenkrát, když jsem poprvé vyrobila tzv. "Blančin domácí dežodorant", který vyrábím pro sebe a své přátele už několik let, je řešením pro ty, co by rádi nahradili antiperspirant za zdravou a účinnou alternativu. A potom začalo přibývat další...

DOBROTY
CoffeeVan

Sašenka Sušenka

Café Bar Lampičky

Sýrárna Jiřák

Japonská Domácí Cukrárna

Punťova psí cukrárna

Aerobar
Detašovaný bar spolu s naším bistrem, ve kterých se budete vznášet.

Související odkazy:
Oficiální web

Mojekino.cz