35. Festiválek Jsem spokojenej aneb všechno je naruby

35. Festiválek Jsem spokojenej aneb všechno je naruby

(35. Festiválek Jsem spokojenej aneb všechno je naruby)
Adam Halaš / CZ, 2012
česká verze, 180 min

Přehrát trailer

V pražském kině Aero se uskuteční jednovečerní jubilejní 35. festival pantomimy, pohybu a improvizace. Od roku 1998 pořádá v tomto žižkovském prostoru Adam Halaš večery zajímavých hereckých osobností, zejména z oblasti mimického divadla. Každý festiválek je tématicky určen, všichni hrají a mimují na jedno jediné téma.

V historii festiválku vystoupila řada uměleckých osobností, celkem se představilo přes tisíc mimů a herců. V rámci večerů pantomimy bylo uděleno několik cen za umělecký přínost v oboru mimického divadla. Cenu získali Boleslav Polívka, Ctibor Turba, Boris Hybner, Jiří Kaftan a Petr Pachl.

Tématem 35. festiválku je „všechno je naruby“ a každé vystoupení je limitováno 9 minutami a 17 vteřinami. V rámci letošní přehlídky vystoupí například Anna Polívková, Jiří Havelka, Petr Prokop, Varhan Orchestrovič Bauer, Squadra Sua, Dora Sulženko – Hoštová, Adam Halaš, Radim Vizváry, Martin Zbrožek, Měcháček, studenti katedry pantomimy a další. Večerem provází principál festiválku Adam Halaš.

Koupíte na Terryho ponožkách

DVD: Film - náš pomocník: České krátké filmy 50. let (kolekce) DVD
399 Kč
DVD: Hořící keř - kompletní 3dílná série DVD
350 Kč
Kniha: Krása je symbolem pravdy Kniha
249 Kč
DVD: Walkabout - pouze objednávky pro osobní odběr DVD
650 Kč

Mojekino.cz