Zažít město jinak 2013

Zažít město jinak 2013

(Zažít město jinak 2013)

540 min

Přehrát trailer

Už podruhé můžete před Aerem v sobotu 21.9.2013 zažít město jinak, konkrétně bez aut. Od 12.00 do 21.30 se křižovatka Biskupcovy a Ambrožovy změní na prostředí velmi vstřícné ke všem chodícím a sedícím milovníkům volného prostoru. Celé odpoledne tady bude probíhat divadelně-filmovo-taneční program, který jsme připravili ve spolupráci se spřátelenými žižkovskými organizacemi. Chybět samozřejmě nebude ani bohatě vybavený venkovní Aerobar, navíc s vínovým workshopem od sympatických vinařů z Pas à pas. A komu by chyběly filmy, může si ve venkovním stanu vychutnat celodenní projekci z 16mm filmových kopií.

Přineste si před dům svůj nábytek a udělejte si pohodlí, v sobotu vám tady nic nehrozí. Potkejte se se svými sousedy a poznejte spřátelené podniky z okolí!

OUTDOOR PROGRAM

12.00 – 18.00

Aeroškola
Auta ze silnice ustoupí, aby je nahradili malí i velcí animátoři a dostatečně se vyřádili na volném prostoru. Celý den můžete přidávat svoje křídové otisky na silnici a my budeme všechno postupně animovat do společného klipu. Nebo si vyberte netradiční dopravní prostředek jako je třeba židle, krabice nebo koště, projeďte se nám před kamerou a my vás náležitě zpixilujeme.

Rodinný klub Ulitka
Biskupcovu ulici proměníme na přistávací dráhu pro malá letadla, poháněná po vzoru rodiny Flinstonových lidskou silou. Těšit se můžete na slalom letadel a výrobu malých modýlků z papírových roliček. Děti, které si hrají, nezlobí a po splnění všech úkolů dostanou volný lístek na libovolnou sobotní pohádku v Aeru.

Smaltovací dílna
Během dne budou moci především mladší z návštěvníků navštívit smaltovací workshop, na kterém si můžete vyrobit svépomocí smaltované šperky.

Dj school
Hudební nadšenci si budou moci ošahat dj pult pod vedením zkušeního DJe.

Harmonikář Dála Zíta + hosté
Busker Dála Zíta vezme svou harmoniku a v průběhu dne nás čas od času vás oblaží svým muzikantským umem.

16mm filmový stan
Zalezte si do přítmí našeho stanu a užijte si v průběhu celého odpoledne filmové pecky z netradičních 16mm kopií.
12.00 Bolek a Lolek na divokém západě
13.20 Ukradená vzducholoď
15.00 Eva tropí hlouposti
16.45 Rozpuštěný a vypuštěný
18.15 Světáci

14.00
Nízkoprahový klub Beztíže
Zkuste si freestyle rap se žižkovskými rappery Dozerem a Metodějem.

15.00
Loco:Motion Company - Improvizace z Hrnce
Divoká improvizační jízda pro čtyři samohybná individua, hyperaktivního hudebníka a interpretující diváctvo.

16.00
Ulitej záhon
Přijde Vám křižovatka Biskupcova/Ambrožova poněkud tmavá a smutná? Přijďte si s námi zasadit trvalky a byliny, které dodá žižkovské zahradnictví Green-decor. Vytipovali jsme místa, kde se bude rostlinám dařit a jistě potěší nejedno oko.

17.00
Vinařský workshop
Sympatičtí vinaři z Pas à pas, kteří zásobují Aerobar francouzskými víny, budou vyprávět o svých cestách do Francie, kde osobně testují každou láhev, kterou do Čech přivezou. Ochutnejte jejich víno s nimi.

18.00
Palo Kršiak - Princezna
Princezně je 28 let, narodila se v LA, chtěla být zpěvačkou, ale nakonec řídí kosmetickou společnost po celé Kalifornii. Má ráda fitness a nenávidí nahotu ve filmu. Jessica má problém s jídlem, i přesto že byla léčena na klinice v Ohiu, kde také potkala Steva, který se léčil z maniodeprese. Byla to láska na první pohled. Prahu si zamilovali, ještě totiž nikdy nebyli v Maďarsku. Taneční groteska, která se zabývá tématem poklesu spirituality a nárůstem existenciální povrchnosti v současné společnosti. Představení uvádíme ve spolupráci s divadlem Ponec.

18.40
Loco:Motion Company - Kismet
Sedm krátkých příběhů o nezvratném osudu, inspirovaných mimo jiné prací Piny Bausch. V magickém prostředí chrámu tančí sedm performerů příběhy o vášni, bolesti, shledání, opouštění a odpouštění.

20.30
Loco:Motion Company / Kateřina Eva Lanči - Improvizace s Kinectem
Počkáme si na tmu a rozvíříme tanec těla s vizuální technikou za doprovodu hudby.

INDOOR PROGRAM

12.00
Jasmíniny slzy
Skvělá Cate Blanchett září v novém filmu Woodyho Allena, který vás tentokrát zavede do slunného San Francisca.

15.00
Letadla
Děti, které se už dostatečně prolétly před Aerem, můžou zaparkovat v sále na projekci nové disneyovky.

18.00
Lidský rozměr
Nenechte ujít projekci nového dokumentu o vizionářském architektovi Janu Gehlovi a jeho kolezích, kteří se snaží navrhovat města jako místa pospolitosti a blízkosti. Chtějí je osvobodit od nadvlády automobilů a vytvořit tak prostor pro chodce a cyklisty.

20.30
Springsteen & I
Česká premiéra unikátního hudebního dokumentu z producentské dílny Ridleyho Scotta přináší pohled na hudební legendu Bruce Springsteena očima jeho fanoušků.

23.00 Big Lebowski
Devadesátková klasika bratří Coenů bude náležitou tečkou za intenzivním sobotním programem.

21.00 - 24.00
Afterparty v Aerobaru.

Související odkazy:
Oficiální web

Koupíte na Terryho ponožkách

DVD: Evžen Oněgin - Netrebko DVD
499 Kč
DVD: Strom na dřeváky - pouze objednávky pro osobní odběr DVD
650 Kč
DVD: Marketa Lazarová - speciální edice (2DVD) DVD
299 Kč
Plakát: Hvězdné války 003 Plakát
250 Kč

Mojekino.cz