Alone On The River

Alone On The River

(Alone On The River )
Jakub Šedivý / CZ, 2012
česky, 90 min

Přehrát trailer

Po projekci dokumentu Alone On the River bude následovat povídání Jakuba Šedivého o této mezinárodní expedici.

Během podzimu 2012 se mezinárodní tým zkušených extremních kajakářů z celé Evropy vydal do Nepálu s cílem sjet jako první nejdelší přítok nejdelší řeky Nepálu - posvátné řeky Karnali. Řeka Langu Khola se zařezává hluboko do kaňonů mystického regionu Dolpo, který byl až do nedávna cizincům uzavřen. V celosvětovém měřítku šlo o jednu z největších expedic na divoké vodě v posledních deseti letech.

Expedice Alone On The River spočívala ve 100km dlouhém náročném vysokohorském treku k nástupu s kajaky a vším vybavením a následnými 550 kilometry náročné divoké vody. Členové expedice se museli vypořádat s vysokou nadmořskou výškou, extrémně nízkými teplotami a následně izolací v hlubokých kaňonech a divokou vodou nejvyšších obtížností.

Již jen čísla mluví sama o sobě. 100km náročného treku, 3 vysokohorská sedla přes 5000 metrů, 550 kilometrů extrémní divoké vody, 4 440 metrů převýšení během sjezdu, 19 dní samoty na řece, dlouhé kilometry zdánlivě nekonečných kaňonů a 5 extrémních kajakářů ze 4 různých zemí Evropy značí výjimečný projekt.

Vydejte se do vzdálených a odlehlých kaňonů, divoké vody a krajiny sněžného leoparda s přednáškou Jakuba Šedivého 11.3.2014 od 20.30 hodin v Kině Aero.

Mojekino.cz