Zažít město jinak 2017

Zažít město jinak 2017

(Zažít město jinak 2017)
Aero / CZ, 2017
480 min

Už pošesté můžete před Aerem v sobotu 16.9.2017 zažít město jinak, konkrétně bez aut. Od 12.00 do 20.00 se křižovatka Biskupcovy a Ambrožovy změní na prostředí velmi vstřícné ke všem chodícím a sedícím milovníkům volného prostoru. Kromě divadelně-hudebně-filmového programu představíme i sympatické podniky z okolí. Pokud byste se chtěli do akce zapojit, rádi si o tom dozvíme víc na adrese info@kinoaero.cz. Budeme se na vás těšit!

PROGRAM
13.30 | YUBOX /I Wish You Love/ - taneční představení
14.00 | Divadlo koňa a motora – Žabáci – představení pro děti
14.45 | Rap Boy
15.05 | Crewtones – koncert
15.45 | Underground Comedy - stand-up
16.00 | Praha neznámá – komentovaná prohlídka po Jarově (sraz na dvorku před kinem)
16.25 | Divadlo koňa a motora – Macbeth
17.10 | taneční workshop Dance Studio 7
18.00 | Metoděj a Dozer Freestyle Show – improvizovaná exhibice slam poetry
18.40 | Bad Shirley and the Bacon Supremes – koncert

YUBOX /I Wish You Love/
Ukázka z tanečního filmu v choreografii Milana Odstrčila. Jsou momenty, které se objevují v životě každého z nás. Kdo někdy potkal člověka, se kterým by mohl prožít zbytek života, ale po čase zjistil, že to nelze? Ačkoli, čas je relativní… Láska proměnlivá… Tančí Tamara Kšírová a Vojtěch Rak. Režie Lukáš Kadliček.

Divadlo koňa a motora
Divadlo koňa a motora se soustředí na současné kočovné divadlo, tedy na formu pouličního, open-airového a outdoorového divadla.

Žabáci
Pohádka o dvou nerozlučných přátelích, dvou lehce zmatených žabácích, kteří zažívají spoustu dobrodružství a trablů, které se ale jako Laurel a Hardy ze zvířecí říše snaží poctivě vyřešit, i když jim to nejde nijak lehce. Nikdy při tom také nezapomínají na dvě důležité věci: přátelství a legraci.
MacBeth
Kultovní Macbeth, jak ho určitě neznáte. Známý příběh o zničující mocichtivosti říznutá punkem sibiřských čarodějnic. Kosti zapraští.

Rap Boy
Jsem Rap Boy, je mi 15 let a rapuju od 10. Rap je můj sen a cíl, za kterým si jdu.

Crewtones
Sedmičlenná indie kapela složená převážně ze studentů a absolventů 2.lékařské fakulty UK. V roce 2015 nahráli svoje první EP, které si můžete poslechnout na YouTube nebo Bandzone.

Underground Comedy
Žádné kulisy, žádné kostýmy, žádné připravené skeče. Jen komik a jeho publikum! To je stand-up show s Underground Comedy.

Komentovaná prohlídka s Prahou Neznámou
Od Aera po Šibeniční vrch vás provede Praha Neznámá. Poznáte historii Aera, "Nový Žižkov" postavený za první republiky, Židovské pece i kolonii Domov. Sraz na dvorku ve vnitrobloku před kinem v 16.00. Vstupné 60 Kč.

Dance Studio 7
I letos dorazí lektoři z DanceStudio7, aby vás ve víru ulice naučili swing.

Metoděj a Dozer Freestyle Show
Freestyle rap a beatbox show v podání Metoděje a Dozera vás nenechá chladnými. Interaktivní představení baví všechny generace, rap na témata od publika, pohotové reakce a kvalitní beatbox chytne i zaryté odpůrce HipHopu!

Bad Shirley and the Bacon Supremes
Zahraniční skupina kombinující vzrušující, energetický styl irské muziky s tóny folkových blues. Hrají spolu už několik let a roztančení a rozezpívání publika jim nedělá žádný problém.

UDĚLEJ SI SÁM
Aeroškola | street animace
Vyzkoušejte si street artovou animaci - jednoduchou a zábavnou formu tvorby animovaného klipu v městském prostředí.

Nová Trojka | kreativní dílna
Žijí tu s námi aneb kreativní tvoření s Novou Trojkou na téma naši domácí mazlíčci.

Nízkoprahový klub Beztíže | sportovní a výtvarné dílny
Jo-jo workshop doplněný o flowersticky a diabola. Vyzkoušet si můžete i skládání origami.

Žižkovští skauti
I letos přijďte prověřit své dovednosti v jízdě na koloběžce. Bude pro Vás připraveno několik disciplín, které prověří vaše jízdní schopnosti a dopravní znalosti. K účasti nepotřebujete mít koloběžku. Vítězové závodu ve věku 6 až 15 let budou odměněni věcnou cenou. Přijďte koloběžkovat! Navíc si můžete zahrát i pouliční badminton a šachy. Akci pomáhá zajistit: Junák - český skaut, okres Praha 3, z. s.

Slackline
Vyzkoušejte si moderní provazochodectví s Bárou Váchovou, studentkou fyzioterapie na Fakulty tělovýchovy a sportu UK.

Kin-ball
Kin-ball je nová míčová hra s největším balonem, co jste kdy viděli. Byla vyvinuta v Kanadě pro sportovní potřeby dnešní doby. Díky účasti zkušených hráčů si můžete míč osahat a dozvědět se o sportu něco víc.

Spikeball
Zkuste si týmovku pro 4 hráče podobnou beachvolejbalu, která se dá hrát téměř kdekoliv. Všechno, co k tomu potřebujete, je jedna spikeball sada.

SYMPAŤÁCI Z OKOLÍ
Integrační centrum Zahrada
Integrační centrum je denní stacionář, který navštěvují děti s kombinovaným postižením ve věku 6—20 let. V našem obchůdku najdete výrobky našich klientů jako malovaný porcelán, zrcadla, svícny, trička, batikované tašky a zástěry, různá hedvábná překvapení, svíčky ze včelího vosku a další.

Mamma HELP
Centrum Mamma HELP ukáže, jak provádět samovyšetření prsu. A to i v projektu I am a Breastman…. a mé ruce jsou prevence, kde se mohou o preventivních vyšetřeních informovat i muži. Dále bude možno na našem stánku zakoupit drobné dárkové předměty, které vyrábějí naše členky. A jestli návštěvníkům vyhládne, mohou ochutnat naše domácí sladkosti.

Spolek Banát
Pořadatelky hurá akcí pro děti z Banátu u Aera přichystají výstavu fotek od dětí z Eibenthalu, pop-up hřiště a k mání budou i vyhlášené banátské dobroty.

Magna
MAGNA je slovenská humanitární organizace, jejímž posláním je zabezpečovat zdravotní, nutriční a sociální pomoc dětem a jejich rodinám v krizových oblastech světa. V rámci dne podvýživy bude na ZMJ nabízet ochutnávky terapeutické stravy.

Hi-Fi studio LONG PLAY audio
Prostor pro tvé ucho. Prodáváme vinyly, gramofony, zesilovače, reprosoustavy, přehrávače, kabely a příslušenství. Můžete vyzkoušet sestavy jak v excelentním poměru zvuk/cena, tak i komponenty pro opravdu náročné.

Tea Lounge
Užijte si jedinečný a nezapomenutelný zážitek z těch nejdelikátnějších příchutí vodních dýmek. Obklopí vás vlnou relaxu a pohody.

Jasiju
Přednášky o fungování módního průmyslu, fast fashion a znovuvyužitelnosti oblečení. Workshopy v chill zóně a možnost zakoupení ručně šitých výrobků.

magifešn
Originální český design z rukou grafičky, ilustrátorky a fotografky Magdalény Ráblové. Magi používá etické materiály, které jsou certifikované a férové k lidem, zvířatům, životnímu prostředí i zdraví. V sortimentu naleznete 100% bavlněná pánská i dámská trička, plátěné tašky, polštáře a nově také plakáty. V limitovaných edicích hrníčky, plátna, placky, apod.

OVÁ šperky
OVÁ je zbrusu nová značka minimalistických šperků z plexiskla, pro kterou jsou čisté tvary způsobem dialogu mezi vlastní osobností, okolím i samotnými šperky, které lze navzájem kombinovat. Natáčením, vrstvením a posouváním základních tvarů si najdete vlastní originální způsob nošení.

Hračky Odjinud
"Hračky odjinud" nabízejí designové hračky a hry z celé Evropy pro děti 3 - 15 let. Některé z nich nekoupíte nikde jinde než u nás. Mnohé hračky sami zkoušíme. Pojďte si je vyzkoušet i vy do našeho stánku!

EMILY
Mám maličkou kuchyň, a v té kouzlím. Do skleniček vám pro radost chytám vůně, uzavírám pod víčko, nadepisuji jako "Blančin domácí dežodorant". A postupně přidávám další kousky ručně vyráběné kosmetiky v souladu se zdravím a přírodou.

Ateliér Dubina
Ateliér Dubina se přestěhoval ze slovenské samoty do pražského 2+1, kde se v obýváku tvoří, kreslí, stříhá a váže. Těšte se na notesy, knížky, pexesa, pohlednice a zrcátka s ilustracemi Veroniky Koucké.

natyris
natyris to je nespoutané tvůrčí duo Luisa&Kristýna, máma&dcera. Šijeme oblečení dle vlastních návrhů a střihů, hýřící optimismem a barvami :) Baví nás vše veselé, hravé a pohodlné. A co je to nejvtipnější? Na naše trička se dá psát klasickou křídou, takže nikoho nápis na triku nestačí omrzet, naopak umožní vyjádřit se velmi aktuálně –takové statusy na triku. Prostě co na srdci, to na triku!

LeBikes
Nechte si dofouknout gumy nebo udělat drobný servis kola od restaurátorů z LeBikes.

DOBROTY
Kavárna U Amálky
Příjemná kavárna, kde si sice neposedíte, ale zato zde můžete obdivovat a zároveň zakoupit spoustu zajímavých a originálních šperků od českých výtvarníků.

CoffeeVan
Pojízdná kavárna, ve které si můžete dát třeba italskou kávu Bazzaru v kombinaci s francouzskými crêpes. Nabídka je doplněna o prodej čerstvých domácích zákusků, jako jsou např. brownies.

Zastav se
Kavárna Zastav se se zrodila na Žižkově v Koněvově ulici. Její předností je dobrá káva „bez hipsterských zásad.“ Jsme tu pro lidi a lidi pro nás.

Vinotéka Spiritus Vinus
Víno je přítelem člověka od nepaměti. U našich milých sousedů z ulice Biskupcova si můžete vybrat z celé řady značek, odrůd a druhů.

Sýrárna Jiřák
V našem malém, ale stylovém krámku prodáváme sýry - holandské, francouzské, norské, švýcarské, kyperské, italské, české i slovenské.

Tasty Talkings
Tasty Talkings jsou pár ze Žižkova, který má rád dobré jídlo a cestování. A hlavně Asii. Více se můžete dozvědět na jejich blogu. Na ZMJ by chtěli lidem připravit své oblíbené pokrmy a poznat nové sousedy.

Aerobar
Detašovaný bar spolu s naším bistrem, ve kterých se budete vznášet.

Mojekino.cz