Afrika v ponožkách

Afrika v ponožkách

(Afrika v ponožkách)
2017
česká verze, 90 min

Přehrát trailer

Když se Dominik s Adamem vydali před třemi lety vlakem z Moskvy do Vietnamu, hned první noc jim na hostelu ukradli boty. Od toho dne cestují v barevných ponožkách a na své facebookové stránce sdílí “sockies” ze svých dobrodružných cest. S minimálním rozpočtem a s batohem na zádech se naposledy vydali do východní Afriky. S barevnými ponožkami na nohách projeli Etiopii, Keňu a Tanzanii.
Diashow o dvouměsíčním putování po Africe je plná příběhů o přeplněných autobusech, obětovaných ovcích, dnech strávených na policii nebo o kousnutí škorpiona.

Dominik Ilichman
Dominik začal cestovat, když si v osmnácti letech koupil s kamarádem levnou letenku do Milána: “První noc jsme spali v noclehárně pro 10 lidí, na druhou noc už nám ale nezbyly peníze, a tak jsme si půjčili kola a celou noc jezdili po Miláně. Tu noc mi došlo, že čím méně peněz mám, tím snadněji poznávám.” Přes rok Dominik studuje práva na UK v Praze, ale jakmile skončí zkouškové období, vyráží do světa. V posledních letech Dominik cestoval v Asii, Africe a Severní Americe.

Adam Hofman
Adam dostal v maturitním ročníku sen, vyrazit na tři měsíce do Asie: "Čtyři měsíce jsem zápasil s rodiči, abych dostal jejich svolení. S maturitou v kapse jsem ničeho neváhal, koupil letenku a vyrazil. Tato cesta mi otevřela dosud spící cestovatelské oči. Cestování je jako bonboniéra, když začneš, tak nezůstaneš u první čokolády." Adam pochází z baťovského Zlína, ale studuje architekturu na ČVUT v Praze. Poslední léta trávil v Asii, Africe a na Filipínách.

Související odkazy:
Oficiální web

Mojekino.cz